0533 212 72 66
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mavi IBC Tank

Mavi IBC Tank

Mavi IBC Tank

Mefaplastik firması olarak IBC tank modelleri konusunda yüksek ürün yelpazemizle ve IBC tank fiyatları konusunda da çok uygun fiyatlarla sizlere hizmet vermekteyiz. Bu yazıda sizlere Mavi IBC tankımızdan bahsedeceğiz. Öncelikle ürünümüzün detaylarına girmeden önce IBC Tank nedir, IBC kısaltmasının açılımı nedir, neden IBC tank kullanmalıyız gibi sıkça sorulan sorularımıza bir yanıt vermek isteriz. En kolay sorudan başlayarak zora gidelim…

IBC kelimesinin açılımı nedir?

IBC kısaltması İngilizce bir kısaltma olup açılımı Intermediate Bulk Container anlamına gelmektedir.

IBC Tank nedir?

Şimdilerde geçmişe göre çok daha meşhur olan IBC Tanklarımızın asıl amacı sıvı veya katı ürünlerinizi içerisine istifleyerek, bu ürünlerinizi bir yerden başka bir yere taşımanızı sağlamaktır. Tanklarımızın içerisine ürünlerinizi doldurmak ve boşaltmak, tanklarımızın özel tasarımından dolayı çok kolay olduğu için bu da tercih edilme sebeplerinden birisidir.

Neden IBC Tank kullanmalıyız?

IBC Tanklarımızın kapasitesi 1000 Litredir ve kapladıkları alan, içerisindeki malzemeye göre çok az olduğu için tercih sebeplerinizden en önemlisi bu olmalıdır.

Ayrıca IBC tanklarımız tamamen geri dönüştürülebilir malzemelerden yapıldığı için, doğa dostu ve çevreye hiçbir zararı yoktur. Günümüzde belki de en önemli olan şeylerden birisi çevreyi korumak olduğu için bizim Mefaplastik Şirketi olarak hedeflerimizden birisi de çevre dostu ürünler üretmektir.

Mavi IBC Tankımızın içerisinde kimyasal maddeler taşıyabilmeniz açısından kullandığımız malzeme ne asidik ne de bazik olarak hiçbir kimyasal maddeyle etkileşime girmeyecek şekilde seçilmiştir. Bu da kimyasal ürünlerinizi çok rahat bir şekilde bir yerden başka bir yere taşıyabileceğiniz anlamına gelmektedir.

IBC Tanklarımız, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri standartlarına uygun üretildiği için yurtdışına ürün ihracatı yapacağınızda herhangi başka bir taşıma malzemesi kullanmadan Mavi IBC Tankımızın içerisindeki ürünü tankımızla birlikte gönderebileceksiniz. Bu da size ekstra bir taşıma masrafı ya da doldurma boşaltma yaparak zaman kaybetmenizi en kolay şekilde engelleyecektir.

Mefaplastik firması olarak IBC tank modelleri konusunda geniş ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte, IBC tank fiyatları olarak da çok uygun ücretlerle sizlere hizmet vermekteyiz.

Mavi IBC Tank

1000 Litre alma kapasiteli olan IBC’ler Avrupa ve ABD vibrasyon standartlarına uygundur.

– Ahşap ,Metal veya Plastik palet alternatifli,
– IBC, ultraviole ışınlara karşı stabilize edilmiş yüksek moleküler, yüksek densite polyetilenden üretilmektedir. Paslanma ve korozyona karşı dayanıklı, kullanımı güvenlidir.
– Gövde ve çevresinden 360 ayrı noktadan eletronik kontrollü kaynaklanarak üretilen çelik kafes, güçlü bir sağlamlık ve dayanım sağlar. Birçok kimyasal için en yüksek dayanıma sahiptir.
– Asidik ve bazik kimyasallarla reaksiyona girmez.Tehlikeli madde depolama , kara ve denizyolu taşımacılığında yüksek güvenlik standartlarına sahiptir.
– Kolay ve özel yükleme, istifleme, doldurma ve boşaltma avantajları sağlar.
– Tekrar kullanıma uygundur.150-220 mm kapak alternatifi ile üretilmektedir.
– Bileşenlerinin tamamı, ürün ömrünü tamamladıktan sonra yeniden kullanılabilir özelliktedir.

Hemen Ara
Navigasyon